Admiral

Admiral

Admirál je výborný chmel s typickým pravým pryskyřičným chmelovým aroma a s relativně vysokým obsahem hořkých látek. Je vinikající též na studené chmelení.

Odrůda Admiral byla registrována v roce 1996 společností Horticulture Research International (HRI) ve Wye College ve Velké Británii a odvozena od šlechtitelských linií Northdown a Challenger. Je to chmel mohutnějšího vzrůstu, je odolný proti peronospoře, ale jen málo odolný k půdnímu houbovému onemocnění (Wilt) a je náchylná na padlí chmelové. Je bujného vzrůstu, tvoří malé kompaktní hlávky a poskytuje bohatou sklizeň. Vyniká dobrou skladovací schopností a stabilitou, jeho skladovací index (HSI) je nízký.

Aroma

Odrůda Admiral má vynikající skladbu tónů pomerančů, citrusů a bylin. Do piva předává tóny pryskyřic, citrusů a pomerančů.

Use

Výborná odrůda na základní hořkost piv typu Ale, English Ale, Porter, Stout, Lager. Dodává velmi vyváženou nevtíravou pryskyřičnou hořkost. Výborná na studené chmelení, kde dodává výraznou chmelovou pryskyřičnost a lehce citrusové tóny

Aroma intensity

9/10

Aditional informations
Country of origin Great Britain
Alfa acides 13 - 16 %
Beta acides 4 - 6 %
Ratio alfa/beta 2,6 - 3,2
Co-humulon 37 - 45 %
Total oils 1,0 - 1,7 ml/100g
Myrcen 45 % w/w
Linalool -
Caryophylen -
Farnesen 2 % w/w
Humulen 23 - 26 % w/w
Geraniol -

Back Go to e-shop